Yönetim Kurulu

Erol GÖKER
Yönetim Kurulu Başkanı

1979 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun olan Erol Göker, lisansüstü eğitimine aynı üniversitenin Ekonomi Bölümü’nde devam etmiştir. 1979-1984 yılları arasında Maliye Bakanlığı’nda Hesap Uzmanı olarak görev yapan Göker, 1984-1988 yılları arasında Sermaye Piyasası Kurulu’nda Denetçi olarak çalışmıştır. Kariyerine özel sektörde devam eden Göker, 1988-1990 yılları arasında Net Holding’de Sermaye Piyasası ve Denetim Koordinatörü olarak görev yapmış ve 1990 yılında kurucusu olduğu Global Menkul Değerler’de Genel Müdür olarak çalışmaya başlamıştır. Görevini halen Yönetim Kurulu Başkanı olarak sürdüren Erol Göker, ayrıca Global Yatırım Holding A.Ş. Başkan Vekili, Ege Ports ve İzmir Limanı’nda, Grup’un yatırım yaptığı doğalgaz dağıtımı ve hidroelektrik enerji üretimi şirketlerinde de Yönetim Kurulu üyesi olarak da görev almaktadır. Grup dışında Göker, TÜSİAD üyesidir. Süt ve tarım sektöründe faaliyet gösteren Yaprak Süt ve Besi Çiftlikleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı ve ana hissedarıdır.

Ayşegül BENSEL
Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Ankara Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Bensel, Florida Üniversitesi ‘nde MBA eğitimini tamamladıktan sonra kariyerine özel bir bankanın Hazine bölümünde Müdür olarak başlamıştır. 1993 Yılında Global Menkul Değerler A.Ş. Araştırma Departmanı’na Analist olarak katılan Bensel, 1998 yılında Araştırma Bölümü Direktör Yardımcılığı görevine, akabinde Araştırma Bölümü Direktörlüğü’ne atanmıştır. 2003 – 2006 Yılları arasında Global Hayat Sigorta A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Vekili olarak görev yapmıştır. 1999 yılından bu yana Global Menkul Değerler A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmakta ve halen Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini sürdürmektedir. Ayrıca Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi olan Bensel, Pera Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü’dür. Global Liman İşletmeleri ile Grup’un yatırım yaptığı doğalgaz dağıtımı ve hidroelektrik enerji üretimi şirketlerinde de yönetim kurulunda yer almaktadır.

F. Tahsin BENSEL
Yönetim Kurulu Üyesi

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden lisans, Florida Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden Yöneylem Araştırması üzerinde yüksek lisans derecelerini alan Tahsin Bensel, 1982-1991 yılları arasında Florida Atlantic Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Öğretim Üyeliği yapmıştır. 1991 yılında Türkiye’ye dönerek, bir aracı kurum tarafından kurulan ilk yatırım ortaklığı olan “Global Menkul Kıymetler Yatırım Ortaklığı’nın ve ardından Atlas, Evren ve Avrasya Yatırım Ortaklıkları’nın ve Global Portföy Yönetim Şirketi’nin kuruluşlarında ve çeşitli yönetim kademelerinde bulunmuştur. Halen RA Güneş Enerjisi Üretim Sanayi ve Tic. A.Ş. ile Mavibayrak Enerji Üretim A.Ş’de Yönetim Kurulu Üyesi, Global Yatırım Holding A.Ş.’de Direktör olarak görevine devam etmektedir.

Çiğdem Gaye Braida FERNANDEZ
Yönetim Kurulu Üyesi

Ortadoğu Teknik Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden 1992 yılında mezun olan Çiğdem Gaye Braida Fernandez, yüksek lisans eğitimini IOWA State Üniversitesi’nde İşletme bölümünde tamamlamıştır. İş hayatına,  Türk Eximbank Araştırma Departmanı’nda Analist olarak başlamış olan Braida Fernandez 1998 yılında Global Securities USA Kurumsal Satış Departmanı’nda görev almış ve 2007 yılına kadar da şirketin Finans Direktörü olarak görevini sürdürmüştür. Aynı yıl Global Securities USA’ nın Genel Müdürlüğü’ne atanmış ve 2009 yılına kadar bu görevine devam etmiştir. Sonrasında Türkiye’ye dönerek Global Menkul Değerler A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almıştır. Braida Fernandez halen bu görevini sürdürmektedir.

Veysel ÇAKIR
Yönetim Kurulu Üyesi (Bağımsız Üye)

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Maliye ve İktisat Bölümü’nden 1969 yılında mezun olan Veysel Çakır aynı yıl Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu’nda göreve başlamıştır.. Bu görevinden 1982 yılında özel sektörde çalışmak üzere ayrılan Çakır, çeşitli şirketlerde murakıplık, mali müşavirlik ve yönetim kurulu üyesi olarak farklı görevler almıştır. İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak görev yapan Çakır, halen TOBB Ekonomi Üniversitesi Bilim Kurulu Üyeliği yapmaktadır. Yönet YMM ve Bağımsız Denetim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olan Çakır’ın, Vergi Konseyi Üyeliği ve Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Danışmanlığı görevi de devam etmektedir.

Muhsin Göktuğ DEMİRAY
Yönetim Kurulu Üyesi (Bağımsız Üye)

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Maliye ve İktisat Bölümü’nden 1980 yılında mezun olan M. Göktuğ Demiray, 1981 yılında Türkiye İş Bankası’nda müfettiş olarak göreve başlamıştır. 10 yıl boyunca görev aldığı ve yöneticilik de yaptığı bankadan, 1991 yılında ayrılan Demiray, 2004 yılına kadar farklı kurumlarda mali işler müdürü; şube ve bölge müdürü olarak görev yapmıştır. Demiray, 2004 - 2011 yılları arasında Deniz Finansal Kiralama A.Ş’ de Genel Müdürlük görevinde bulunmuştur.

Gökhan ÖZER
Yönetim Kurulu Üyesi

İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü mezunu olan Gökhan Özer, 1991 yılında Global Menkul Değerler ailesine katılmıştır. 1993 yılında Şube Koordinasyon Direktör Yardımcısı olarak görev almıştır. 1999’da Yurt İçi Satış ve Pazarlama, İnsan Kaynakları ve İdari İşler Direktörü olarak atanmıştır. Kendisi Türkiye içinde değişik zamanlarda faaliyet gösteren 16 şubenin ve 20 irtibat ofisinin tasarım, yapılanma ve yönetiminin mimarı olmuştur. Halen, Global Menkul Değerler A.Ş. Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu üyesi olup IEG –Global Kurumsal Finans Danışmanlık A.Ş.’nin de Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yapmaktadır.