İnsan Kaynakları

İNSAN KAYNAKLARI

Türkiye’nin öncü aracı kurumu Global’de hep bir adım önde olmanın farkını yaşayın!

     Çalışma Hayatımız ve İnsan Kaynakları Politikamız

Global Menkul Değerler İnsan Kaynakları, finans sektörünün gerektirdiği nitelikli insan gücünü şirketin gelişimi için planlar, bütçeler ve işe alımlarını gerçekleştirir. Çalışanların şirkette kalıcılığını ve sürekliliğini sağlar. Bu konuda teşvik ve ödüllendirme sistemleri kurmak ve bunların yürütülmesini sağlamak üzere organize olmuştur. İnsan kaynakları konusunda bilgi ve destek sağlayan referans birimidir. Faaliyet konuları işe alım, kurumsal performans yönetimi, kariyer yönetimi ve eğitim, çalışanların memnuniyetinin ölçümlenmesi ve çalışan bağımlılığının sağlanması, ücretlendirme ve yan haklar yönetimi ile işçi sağlığı ve güvenliğidir.

Global Menkul Değerler’i çalışmak için Türkiye’nin tercih edilen işvereni haline getirmek misyonuyla çalışır.

Vizyonu ise, tüm çalışanların ortak kurum kültürünü paylaşmasını, kurum hedeflerini kişisel hedeflerle özdeşleştirmesini, kaliteli hizmet vermeye inanan, mutlu, verimli, sürekli öğrenen ve kendini geliştiren çalışanların oluşturduğu bir şirket yaratılmasını sağlamayı hedeflemektedir. 

Çalışma koşulları ve her türlü kariyer planlaması temel insan haklarına dayanan “eşitlik” ilkesi gözetilerek sistematik şekilde yönetilmektedir. Çalışanlar ve iş başvurusu yapan adaylar arasında ayrımcılığa kesinlikle müsamaha gösterilmemektedir. 2015 yılında Çalışan Yönetmeliği revize edilerek bugünkü şeklini almıştır. Çalışan Yönetmeliği, çalışanların tabi olduğu kuralları aynı zamanda çalışanlara sağlanan hak ve fırsatları kapsamaktadır.

Global Menkul Değerler A.Ş., 2018 yılı Ocak sonu itibarıyla %37’sini kadın çalışanların oluşturduğu 113 kişilik çalışan sayısına ulaşmıştır. Yönetim kurulunda ise, bir kadın üye görev yapmaktadır.

BAŞVURU

Başvurularınız için özgeçmişinizi kariyer@global.com.tr adresine iletebilirsiniz